Ергономіка інтер’єру
Як правильно організувати простір?
У професійному дизайн-проект ергономіка простору майбутнього житла прораховується до сантиметрів. Якщо ж ви вирішили створити сучасний інтер’єр квартири своїми руками, то наші поради допоможуть зробити його більш практичним і функціональним.
Правила ергономіки: коли все на своєму місці
Ергономіка – це досить складна наука, яка акумулює знання про психологію і фізіологію, колористику і безпеку життєдіяльності. Професійним дизайнером при організації простору враховується маса чинників: від габаритів меблів до психофізіологічних особливостей клієнта. Приміщення оформляється таким чином, щоб перебування в ньому було максимально комфортним, робота продуктивною, а відпочинок повноцінним.
Ви можете бути як завгодно далекі від дизайну, але при самостійному оформленні інтер’єру, знання деяких базових правил ергономіки необхідні. Це три кити:
– безпека;
– ефективність;
– комфорт.
Саме їх дотримання допоможе запобігти такій неприємні ситуації, коли новий диван просто незручний, дверний отвір дуже вузький, а колірна гамма спальні не розташовує до релаксації.
Планування простору
Ключовий момент у грамотному плануванні всіх без винятку кімнат в будинку – свобода і безпека пересування по ним. Тобто, ні меблі (особливо її гострі кути і виступаючі частини), ні техніка, ні комунікації не повинні стати перешкодами, особливо це актуально для сімей з маленькими дітьми.
Друге важливе правило – розміри корпусних та м’яких меблів повинні корелювати з розмірами приміщення. У маленьких просторах необхідно уникати громіздкою м’яких меблів. Теж стосується і корпусних меблів: замість великого шафи краще віддати перевагу функціональної вбудованій системі зберігання. Для просторих приміщень також необхідно прораховувати кількість предметів меблів і її габарити, щоб не захламить кімнату і витримати її в єдиній стилістиці.
Ще однією теоремою ергономіки є правило зони відкривання. Згідно з ним для будь-яких механізмів (двері, дверцята, скриньки та ін.) необхідно достатньо простру. Маючи в своєму розпорядженні меблі поблизу дверних прорізів, стін або поруч з іншими меблями, завжди необхідно передбачити можливість повного відкриття дверець, стільців або ящиків.
Ергономіка кольору
Психологічний і фізичний комфорт перебування в приміщенні забезпечується вивіреною палітрою кольорів. Фонові і акцентні кольори повинні складати єдине композиційне ціле і підкреслювати високі естетичні якості інтер’єру.